13/07/2024
24.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Bilall Kasami priti në takim deputetin nga kantoni i Gjenevës Eric Leyvraz dhe Ambasadorin e Paqes botërore Tahir Shabanin

I nderuar të mirëpres sot në takim Kryetari i Institutit për Zhvillim dhe Bashkëpunim Ambasadorin e Paqes botërore, mikun tim Tahir Shabani së bashku me deputetin nga kantoni i Gjenevës Eric Leyvraz të shoqëruar nga Ambasadori i Paqes, miku im Mevaip Аbdiu. Në këtë takim folëm për bashkëpunimet e mundshme mes komunës së Tetovës dhe komunën e Gjenevës si dhe mundësin e bashkëpunimit e bashkëfinancimit në projekte të ndryshme në dobi të qytetarëve tanë. Shumë shpejtë me ftesë të miqve do të udhëtojë për në Zvicër më konkretisht në kantonin e Gjenevës për t’i thelluar marrëdhëniet tona dhe për të sjellë diçka të bukur në qytetin tonë./Tv Koha/

Të fundit