26/05/2024
13.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

E konfirmon policia, i plagosuri në Prishtinë është shqiptar nga Maqedonia

Një 37-vjeçar është plagosur mbrëmë rreth orës 21:10 në lagjen “Emshir” në Prishtinë.

Policia e Kosovës përmes raporti 24 orësh ka dhënë detaje lidhur me rasti.

Sipas Policisë viktima është shqiptar, shtetas i Maqedonisë së Veriut, ndërsa krejt kjo erdhi si pasojë e një konflikti verbal.

“Ankuesi Shqiptar shtetas i Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se derisa ishte duke qëndruar në një lokal me disa shokë të tij kanë pasur një konflikt verbal me disa persona. Pas konfliktit verbal personat e dyshuar u kanë drejtuar armët me c’rast e kanë qëlluar viktimën në këmbë”, thuhet në raport.

Njësia policore nga vendi i ngjarjes ka sekuestruar një gëzhojë dhe një veturë që dyshohet se u përket të dyshuarve.

Viktima pas trajtimit mjekësor dhe intervistimit është liruar, ndërsa të dyshuarit janë në kërkim policor.

Të fundit