17/06/2024
20.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Festa e Kurban Bajramit, e marta ditë jo pune për myslimanët në Maqedoni

Ministria për Punë dhe Politikë Sociale informon se 20 korriku (e martë) do të jetë ditë jo pune për besimtarët myslimanë në RMV.

Siç thuhet në njoftim, në pajtim me Ligjin për festa të RMV-së, të martën është dita e parë e Kurban Bajramit dhe e njëjta është ditë jo pune për besimtarët e besimit Islam.

MPPS në njoftim ua uron këtë festë besimtarëve myslimanë në vend.

Të fundit