22/04/2024
11.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Filipçe: Nëse situata epidemiologjike mbetet stabile, lokalet së shpejti do të punojnë deri në ora 21

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, gjatë paraqitjes së tij të sotme në Radio Televizionin Shtetëror theksoi se objektet hotelierike do të kthehen në orarin e punës deri në orën 21:00, nëse situata epidemiologjike mbetet e qëndrueshme siç është për momentin. Në pyetjen nëse janë planifikuar masa të reja apo zbutja e masave pas pushimeve, Filipçe theksoi:

“Konkretisht, gastronomia do të kthehen me orë pune deri në orën 21:00, kjo do të jetë tani për tani. Ne ende jemi duke monitoruar situatën pasi ajo do të zhvillohet dhe sipas analizës në të ardhmen do të vendosim nëse do të ketë ulje shtesë të kufizimeve “- tha Filipce.

Të fundit