18/05/2024
20.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Jasin Kamberi shpallet nënkampion Ballkanik

U mbajt kampionati ballkanik për të rinj, deri në moshën 14 vjecare kanë marrë pjesë një numer i garuesve dhe atë mbi 1200 garues. Klubi Asiart me pjesemarrësin Jasin Kamberi arriti të rrëmbej medaljen e argjendtë , që nënkupton fitoren e tre luftrave.

Ky ishte padiskutim një sukses i madh për vendin tonë për këtë kategori, poashtu një sukses historik për klubin e karatesë Asiart Gostivar

Me respekt Berat Jakupi, trajner i klubit Asiart /TV KOHA/

Të fundit