29/11/2023
6.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kasami: Përmes rritjes së çmimit të parkingjeve motivojmë qytetarët të dalin në këmbë

Kreu i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami mbrëmë në emisionin Click Plus deklaroi se rritja e çmimit të parkingjeve ka ardhur si masë për ti demotivuar qytetarët që përdorin makina.

Ai ka thënë se kjo masë është marrë meqëllim që qytetarët të mos përdorin makina.

“Rritja e çmimeve të parkingjeve në Tetovë nuk ka të bëjë për aspektin fiskal, por të demotivohen qytetarët që të dalin me veturë dhe të parkojnë në qendër të qytetit. Ka të bëjë me çështje ekologjike”, ka thënë Kasami.

Të fundit