24/07/2024
27.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kërcënoi se do të vras Zaevin dhe Pendarovskit, arrestohet 45-vjeçari nga Vevçani

Policia ka arrestuar banorin e Vevçanit i cili në rrjetet sociale kishte vendosur një video në të cilën kërcënohet se do të vras kryeministrin Zoran Zaev dhe presidentin Stevo Pendarovski.

Nga policia informojnë se 45-vjeçari G.P në profilin e tij në “Facebook”, ka publikuar një video me përmbajtje kërcënuese, ka promovuar dhe nxitur urrejtje, diskriminim dhe dhunë ndaj personave tjerë.

“Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij, ndërsa në bazë të urdhrit nga gjykatësi i procedurës paraprake, janë gjetur dhe konfiskuar laptop dhe mjete tjera lidhur me veprën. Pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër tij do të ngritet kallëzim adekuat”, kanë njoftuar nga MPB.

Të fundit