22/04/2024
12.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kështu do të jetë moti gjatë ditës në Maqedoni

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha dielli dhe shumë ftohtë. Në viset malore herë pas here do të ketë reshje bore.

Do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -12 deri në -4, ndërsa ajo maksimale prej -5 deri në 3 gradë.

Në Shkup, me vranësira të ndryshueshme dhe periudha dielli dhe me erë të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -7 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 0 gradë Celsiusë.

Të fundit