22/07/2024
28.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Komplikimet nga COVID-19, Spasovski shtrihet në klinikën infektive

Komplikimet nga COVID-19, Spasovski shtrihet në klinikën infektive

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski nga mbrëmja e djeshme është shtrirë në Klinikën Infektive në Shkup pas komplikimeve nga Covid-19, përcjell Gazeta Express.

“Ministri Spasovski nga mbrëmja e djeshme është në Klinikën Infektive për shkak të temperaturës së lartë. Gjendja e tij shëndetësore është stabile”, thonë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Ministri Spasovski mbrëmjen e së hënës njoftoi në profilin e tij në Facebook se kishet rezultuar pozitiv me Covid-19. Të Dielën, ai u shoqërua nga kryeministri Zoran Zaev dhe disa zyrtarë të lartë të LSDM-së gjatë kongresit dixhital të partisë.

Të fundit