21/04/2024
7.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Konfirmohen edhe 136 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni në Tetovë 24 raste të reja sot

Në 24 orët e fundit janë bërë 1208 testime dhe janë regjistruar 136 raste të reja të covid-19.

– Shkup 80
– Kumanovë 6
– Shtyp 1
– Prilep 3
– Tetovë 24
– Strugë 1
– Veles 3
– Ohër 5
– Gostivar 4
– Strumicë 1
– Kriva Palanka 1
– Koçani 1
– Kërçovë 1
– Resen 4
– Negotino 1

Janë regjistruar edhe tetë viktima, dy pacientë nga Shkupi, dy nga Kumanova, dy pacientë nga Tetova, një nga Velesi dhe një pacient nga Kërçova.

Sot Instituti i Shëndetit Publik regjistron 43 pacientë të shëruar.

– Shkup 26
– Shtyp 1
– Prilep 1
– Tetovë 6
– Veles 4
– Gostivar 2
– Koçani 1
– Probistip 1
– Kratovë 1

Deri më tani janë bërë gjithsej 54.456 testime covid-19. Sot nuk ka testime brenda shfaqjes.

Numri i përgjithshëm i covidit të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 5445, numri i pacientëve të shëruar është 2091, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3095.

Të fundit