25/04/2024
6.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Konfirmohen edhe 29 raste të reja me coronavirus në Shqipëri

Në Shqipëri, gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 225 qytetarë si të dyshuar të prekur me COVID-19 dhe janë konfirmuar edhe 26 raste të reja pozitive, të gjitha në Tiranë.

Nga hetimi i thelluar epidemiologjik, janë testuar 73 personel shëndetësor, nga të cilët 12 kanë rezultuar pozitivë, në QSUT, të gjithë pa simptoma. Në total janë 20 të prekur në QSUT, personel shëndetësor dhe pacientë, kontakte të rastit të identifikuar tre ditë më parë.

Aktualisht janë 220 persona aktivë me COVID-19, kryesisht në Tiranë, Durrës dhe Krujël. Në spitalin infektiv aktualisht po trajtohen 24 pacientë, nga të cilët 3 janë në terapi intensive./Ora News.tv/

Të fundit