24/05/2024
13.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Koronavirusi/ Shqiptarë të bllokuar në Holandë? MEPJ tregon procedurën: Si duhet të veproni

 

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Holandë, se të gjithë personat që për arsye të situatës së krijuar nga virusi COVID-19, nuk kanë qenë në gjëndje të udhëtojnë drejt një destinacioni të planifikuar më parë, duhet t’i drejtohen komunës së qytetit ku ata ndodhen për të aplikuar për zgjatje të afatit të qëndrimit.

Aplikimi është kusht për zgjatjen e afatit të qëndrimit në Holandë./b.l/noa.al/

Të fundit