25/04/2024
6.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

KRRE-ja publikon sot çmimet e reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) sot duhet të publikoj çmimet e reja të derivateve të naftës që duhet të hyjnë në fuqi nga mesnata dhe do të zgjasin deri të hënën e ardhshme. Javën e kaluar me vendim të KRRE-së çmimi i benzinës Euro Super BS-95 dhe Euro Dizelit u rrit për 1 denar, derisa Euro Super BS-98 u rrit për 1.5 denarë.

Ndërkohë të premten KRRE-ja për shkak të abrogimit të akcizës e cila u vendos gjatë kohës së gjendjes së jashtëzakonshme, çmimet e derivateve të naftës i uli për 2 denarë për litër.

Të fundit