22/02/2024
12.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, Gëzuar 28 Nëntorin të dashur shqiptarë kudo që jeni!

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari përmes një postimi ka uruar festën e flamurit.

“Dua që të ndaj sot me ju propozimin tim konkret që do e ndaj me deputetët e partisë tonë, që t’i kërkojnë parlamentit që kjo datë të emërohet si festë zyrtare për shqiptarët në Maqedoninë e Veriut.
Mendoj se shqiptarët ashtu si çdo komb tjetër e meritojnë që kjo datë të jetë zyrtarisht e njohur në kalendarin e festave.”, shkruan Taravari përcjellë Top24
Rroftë flamuri shqiptar dhe rroftë çdo flamur i botës që valvit paqe dhe dashuri!

Të fundit