15/06/2024
17.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kujdes, sot ora policore do të fillojë në 20:00

Me vendimin e Qeverisë, që u miratua dje, parashihet që sot ora policore të fillojë në ora 20:00.

Do të thotë, sipas të njëjtit vendim, ora policore do të zgjatet për dy orë nga ajo që ishte në fuqi prej 10 marsit.

Ora policore, prej sot, 6 prill do të fillojë në ora 20:00 dhe do të mbarojë në ora 05:00 të ditës së nesërme, transmeton TV21.

Prej SOT ora policore nga ora 20, prej 7 prillit mbyllen edhe kafenetë, tha Zaevi

Kjo masë do të jetë në fuqi deri më 20 prill.

Masa hyri në fuqi, siç sqaruan autoritet, për shkak të rritjes së numrit të rasteve pozitive me Covid-19 dhe të pacientëve të shtrirë në spitale.

Të fundit