12/07/2024
32.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kurti: Zgjedhjet në Veri do të mbahen këtë të diele

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, thotë se zgjedhjet në komunat veriore do të mbahen të dielën. Edhe kjo pjesë e Kosovës ka nevojë për legjitimitet demokratik dhe funksionimin e institucioneve, thotë Kurti.
Ai tha se janë në kontakte të vazhdueshëm me institucionet ndërkombëtare të sigurisë dhe e po bëjnë përgatitjet e nevojshme që procesi të shkojë sipas planit. Kurti njëherit theksoi se nuk ka informacione se mund të pengohet procesi zgjedhor, përveç frikësimit mediatik që vjen nga Beogradi.

Të fundit