19/05/2024
19.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla. Në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shkurtra të shiut. Do të fryj dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 16 deri në 23 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 21 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

Të fundit