24/05/2024
19.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, posaçërisht në orët e pasdites. Ndërkohë në mbrëmje do të fryjë erë e matur nga drejtimi jug-perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 18 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të përkohshme të shiut. Temperatura minimale do të ulet në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë.

Të fundit