17/06/2024
18.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

LSDM bën të ditur emrin e kandidatit për zgjedhjet lokale në komunën e Jegunocit

LSDM edhe këtë rradhë do të kandidojë me të njejtin kandid siçbëhet e ditur nga postimi i kryetarit të komunsë Jegunocit Darko Blazhevski.

Ja postimi i plot i tij;

Falënderoj kryetarin e LSDM -së Zoran Zaev dhe udhëheqjen e partisë për besimin për të qenë kandidat për kryetar të Komunës së Jegunovcës nga radhët e LSDM -së në zgjedhjet e ardhshme lokale.
Unë premtoj se si më parë do të justifikoj besimin dhe së bashku do të krijojmë një komunë më të mirë për jetesë. Premtoj një fitore bindëse në zgjedhjet e ardhshme lokale, Komuna e Jegunovcës do të mbetet në rrugën e reformave, projekteve të reja dhe investimeve të reja. Në 4 vitet e kaluara së bashku kemi arritur të ndryshojmë pamjen në Komunën e Jegunovcës, në periudhën tjetër do të vazhdojmë me një ritëm edhe më të fortë.

LSDM është favoritja dhe fituesi i zgjedhjeve lokale. Ne po fitojmë në Komunën e Jegunovcës dhe po krijojmë kushte më të mira jetese.
Edhe një herë shpreh mirënjohjen time për besimin e besuar nga kryetari i  LSDM -së Zoran Zaev, Zëvendëspresidentes Sanja Lukarevska, Sekretarit të Përgjithshëm Ljupco Nikolovski, Nënkryetarëve Oliver Spasovski, Venko Filipce, Mila Carovska dhe Fatmir Bitiqi dhe anëtarëve të KZ -së të LSDM -së.
Po fitojmë në Jegunovce, po fitojmë dhe po shkojmë drejt fitoreve të reja
#Më mirë për komunën tonë,

ka shkruar në poste tij në FB kryei tanishëm i komunës së Jegunocit Dark Bllazhevski

Të fundit