13/04/2024
13.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mavrova me gjysmë metër borë, Kodra e Diellit 38 centimetra

Më së shumti borë sot në mëngjes ka në Mavrovë, kurse Kodra e Diellit ka 38 centrimetra borë dhe Krusheva 30 centimetra borë.

Temperatura më e ulët u regjistrua në Kodrën e Diellit me -8 gradë celsius, ndërsa Mavrova -6, Ohri, Manastiri dhe Krusheva -4.

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me periudha me diell, nedërsa në pjesët e lartë në veri pritet të ketë edhe borë. Temperatura maksimale do të jetë nga 3 deri 9 gradë celsius.

Po ashtu edhe në Shkup moti do të jetë i njëjtë ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 8 gradë celsius./Telegrafi/

Të fundit