13/04/2024
13.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mbyllen 84 objekte të marketeve “KAM “, Drejtoria e të Hyrave Publike në aksion

Mëngjesin e sotëm një numër i marketeve janë mbyllur me shirita dhe vula të verdha ku thuhet se janë mbyllur nga Drejtoria e të Hyrave Publike (DHP), raporton Telma.

Dje në emisionin Top Tema në Telma, drejtoresha e DHP, Sanja Lukarevska tha se mbi 300 inspektorë dhe kontrollorë të tyre kanë inspektuar 84 objekte të marketeve “KAM “për shkak të parregullsive të regjistruara.

Ajo tha se operacioni po kryhej nga inspektorët dhe kontrollorët dhe persona të tjerë të autorizuar./

Të fundit