18/06/2024
18.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mexhiti: Do ta votoj qeverinë e re, fjalën e fundit në BDI e thotë Ali Ahmeti (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Izet Mexhiti pranoi përplasjet e brendshme në BDI. Mexhiti konfirmoi se nuk është dakord me disa propozime të partisë për ndarjen e resoreve në Qeverinë e re, por se do ta votojë Qeverinë e re duke i thënë paraprakisht vërejtjet që ka.Mexhiti tha se nuk do të ketë ndryshime në ndarjen e resoreve dhe se propozimi për Qeverinë e re do të dorëzohet në Kuvend brenda javës.

 

Të fundit