22/07/2024
22.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mici:E vlerësojmë Akademija Pandev, por dihet se kush është kampioni

Java e 26-të në LPFM rezervon derbin mes liderit të renditjes, Shkëndija dhe ndjekësit Akademija Pandev, që do të zhbvillohet në stadiumin “Mlladost” në Strumicë, të mërkurën, me fillim prej orës 15:30 minuta.
“Është ndeshje e radhës që si të gjithë ndeshjet e tjera ka vlerën e tre pikëve. Skuadrën e Akademija Pandev duhet vlerësuar për pozitën që ka, por kampionët dhe ekipi më i mirë jemi ne, kështu që pres të marrim tre pikë dhe të vazhdojmë rrugën drejt titullit”, ka deklaruar mbrojtësi nga Shqipëria, Gledi Mici.
Shkëndija udhëheq tabelën me 56 pikë (në 25 javë), 11 më shumë se A.Pandev, që ka edhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

LPFMV, java e 26-të
(e mërkurë, ora 15:30)
Renova-Shkupi
Rabotnicki-Bellasica
Sileks-Makedonija GJP
Pobeda-Vardar
A.Pandev-Shkëndija
Renditja:Shkëndija 56, Vardar 48, A.Pandev 45 (-1), Renova 33, Shkupi 33, Rabotnicki 32, Makedonija GJP 30, Sileks 24, Bellasica 22, Pobeda 18 (-1) pikë.

Të fundit