16/07/2024
25.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mickoski konfirmon: Do të marr pjesë në takimin e liderëve

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot tha se do të marrë pjesë në takimin e liderëve.

“Këto ditë është aktuale çështja e takimit të lidershipit. A do të shkojë OBRM-PDUKM dhe çfarë do të bëjë? Së pari, më lejoni të them se synimet e qeverisë për mbledhjen e lidershipit janë të qarta. Ata presin që unë të refuzoj të marr pjesë në një takim të tillë sepse do të diskutohen ndryshimet kushtetuese dhe integrimi evropian. Menjëherë pas këtij akti do të vijojë sulmi se VMRO-DPMNE është antievropiane dhe se VMRO-DPMNE është e izoluar, sepse në takim do të marrin pjesë të gjitha palët shqipëtare. Dhe nëse ka pak mundësi që OBRM-PDUKM të marrë pjesë, atëherë ata megafonët me pagesë të qeverisë do të thonë menjëherë “Ah, pra Mickoski është gati për ndryshime kushtetuese”. Dhe e di që duket fëminore, por kjo është ajo që Kovaçevski e quan plan dhe çfarë tjetër mund të pritet”, tha Mickoski.

Sipas Mickoskit bërja e teatrit për publikun në një përbërje kaq të rëndë, të cilën siç tha Mickoski ata e quajnë mbledhje lidershipi, nuk do të sjellë zgjidhje për problemet që i nevojiten në mënyrë alarmante popullit.

Të fundit