25/07/2024
17.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot i ndryshueshëm, jostabil dhe i ngrohtë edhe ditëve në vazhdim

Vazhdon periudha e motit të ndryshueshëm me vranësira dhe motit të ngrohtë, në orët e pasdites madje mot i paqëndrueshëm me reshje lokale të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të përforcuar. Në disa vende, proceset do të jenë në formë të stuhisë së përkohshme me reshje më intensive të shiut, erë të përforcuar dhe paraqitje të izoluar të breshrit, kumtojnë nga DPHM.

Temperaturat e mëngjesit do të jenë në interval prej 8 deri në 16, ndërsa gjatë ditës deri në 27 gradë Celsius.

Të fundit