17/06/2024
25.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me diell dhe i ngrohtë në Maqedoni

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare, në pjesët veriperëndimore me kushte për shfaqje të reshjeve afatshkurtra. Temperaturat maksimale në pjesët jugore do të arrijnë deri në 34 gradë, ndërsa në Shkup deri në 32 gradë.

DPHM parashikon se në ditët në vijim do të mbajë mot kryesisht me diell me paradite të freskëta, me vranësira të ulëta deri në mesatare dhe rritje të lehtë të temperaturës ditore.

Temperaturat do të bien nga e hëna.

Të fundit