18/05/2024
22.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me diell, temperatura deri në 35 gradë Celsius

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale dhe me erë të dobët deri mesatare nga veriu. Pasdite në zonat malore do të ketë dukuri të izoluar me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima afatshkurtër.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 11 deri në 18 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 28 deri në 35 gradë. Indeksi UV do të ketë vlerën 8.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë, pasdite me vranësira të lehta deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 17 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 34 gradë.

Ditën e premte do të mbizotërojë mot kryesisht i qëndrueshëm dhe i ngrohtë, me përjashtim të zonave malore ku do të ketë paraqitje të izoluar me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima afatshkurtër.

Sipas parashikimit të DPHM, gjatë fundjavës do të ketë ndryshim të motit, në disa vende do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme, bubullima, erë të fortë dhe rënie të temperaturës për disa gradë.

Të fundit