18/05/2024
22.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me vranësira, të rreshura lokale të shiut dhe bubullima në fundjavë

Mot me vranësira të ndryshueshme dhe erë të përforcuar të përkohshme veriore, do të mbisundojë gjatë fundjavës së ardhshme.

Nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike për të dielën pasdite paralajmërojnë mot jostabil lokal me të rreshura të shiut dhe bubullima. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri 14 gradë, kurse ato ditore prej 20 deri 27 gradë Celsius.

Mot jostabil pritet të martën dhe të mërkuren, kur temperaturat do të ulen mesatarisht prej tre deri katër gradë. bsh/

Të fundit