21/04/2024
7.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

 Moti do të jetë i vranët dhe më i freskët me reshje shiu, vende-vende më intensive

Moti do të jetë i vranët dhe më i freskët me reshje shiu, vende-vende më intensive. Në zonat malore reshjet do të jenë të borës, e sidomos në pjesët perëndimore të disa vendeve më të larta reshjet do të kalojnë në borë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Reshjet e shiut do të ndalen deri nga fundi i ditës. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 9 deri në 14 gradë.

Në Shkup vranët me reshje shiu, të cilat pasdite do të zvogëlohen. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor Temperatura minimale do të zbresë deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 14 gradë.

Paradite do të jetë më freskët, ndërsa në disa nga vendet më të larta reshjet e shiut do të kalojnë në borë, veçanërisht në zonat perëndimore. Në mëngjes reshjet do të jenë më intensive, ndërsa nga fundi i ditës do të ndalen. Ditën e mërkurë do të mbajë mot pjesërisht i vranët me reshje lokale shiu, ndërsa të enjten do të ketë sërish reshje shiu, të cilat në disa vende do të jenë më të mëdha me karakter të rrëmbyeshëm dhe të përcjella me bubullima të rralla. 

Të fundit