21/07/2024
22.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti me vranësira të ndryshueshme dhe reshje shiu

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil, me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 19 deri në 26 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Temperatura minimale do të ulet në 15 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 24 gradë Celsiusë.

Të fundit