27/05/2024
19 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje të përkohshme të shiut, në male të dëborës. Pasdite reshjet e shiut do të kalojnë në reshje të dëborës, edhe në disa vende të ulëta me intensitet më të vogël. Do të fryjë erë e matur nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 5 deri në 11 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 8 gradë Celsiusë.

Të fundit