16/07/2024
25.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot, i ndryshueshëm dhe i ftohtë

I ndryshueshëm dhe i ftohtë do të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut, bëri të ditur Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Do të fryjë edhe erë veriore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -10 deri në -2, kurse maksimalja do të arrijë prej -1 deri në 6 gradë Cesius.

Edhe në Shkup pritet mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet në -4 kurse maksimalja do të arrijë në 7 gradë Celsius.

Të fundit