22/04/2024
11.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë për këtë periudhë të vitit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, me vranësira mesatare. Do të fryj dhe erë e dobët nga drejtimi perëndimor, njofton Kronika Press

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri në 15, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 29 deri në 35 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë për këtë periudhë të vitit. Do të fryj dhe e dobët nga drejtimi jug-perëndimorë. Temperaturat do të arrijnë deri në 32 gradë celcius.

Të fundit