20/05/2024
19.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot me diell

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 9 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 18 deri në 24 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe erë të dobët nga drejtimi veri-perëndimor. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 23 gradë Celsiusë.

Të fundit