22/07/2024
20.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot me reshje shiu, borë në zonat malore

Moti sot do të jetë pjesërisht me vranësira me reshje shiu, borë në male dhe në zonat më të larta. Në orët e paradites në pjesët perëndimore reshjet do të kalojnë në borë në disa zona më të ulëta.

Në pjesët juglindore reshjet do të jenë të rrëmbyeshme. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të pjesshme me reshje të kohëpaskohshme shiu, sidomos paradite. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi juglindor.

Të fundit