22/04/2024
12.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me reshje të borës dhe vranësira.

Reshje më të dendura do të ketë në pjesën veriperëndimore të vendit, ku pritet që trashësia e borës të arrijë deri në 15 centimetra.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -5 deri -1 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 2 deri 5 gradë celcius.

Prej nesër pritet të ketë mot stabil, ndërsa të enjten do të fryjë erë e përforcuar veriore./Telegrafi/

Të fundit