24/05/2024
19.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri 16 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 21 deri 28 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell dhe stabil. Nga DPHM paralajmëruan se në fundjavë do të ketë reshje të shiut./Telegrafi/

Të fundit