27/05/2024
12.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në mëngjes do të jetë shumë i ftohtë, gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verilindorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej-15 deri në -5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej -1 deri në 7 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe i ftohtë. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të ulet në -8, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 3 gradë Celsiusë.

Të fundit