24/05/2024
11.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbaj me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha dielli. Do të fryjë erë e matur, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 12 deri në 20 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë.

Të fundit