20/07/2024
21.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, më freskët dhe me reshje shiu, të cilat në disa vende do të jenë më të rrëmbyeshme, posaçërisht paradite në pjesët perëndimore të vendit.

Pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Gjatë ditës do të fryjë erë mesatare, përgjatë Vardarit e përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 19 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje shiu, posaçërisht pasdite. Do të fryjë dhe erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë.

Të fundit