27/05/2024
12.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite jostabil, me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 15, ajo maksimale do të arrij prej 21 deri në 28 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme, pasdite në disa pjesë të luginës do të jetë me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 13, ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë.

Të fundit