21/05/2024
15.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira lokale. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore e përforcuar nga drejtimi verior (mbi 60 km/h). Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 11 deri në 21, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 24 deri në 32 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell me vranësira të vogla dhe me erë të dobët deri mesatare nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 30 gradë Celisusë.

Të fundit