15/06/2024
17.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe me paraqitje lokale të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 11 deri në 18, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 27 deri në 34 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të ndryshueshme, me diell dhe me erë të dobët deri mesatare nga jugu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 31 gradë Celsiusë.

Të fundit