27/05/2024
19 C
Tetovo

Të tjera lajme

Murtezani: Kemi Marrëveshje për qeverisje deri në 2024, organet e partisë do të vendosin

Zëdhënësi i Alternativës Orhan Murtezani për TV21 shpjegoi se si do të veprojnë si parti nëse Aleanca për Shqiptarë me përfshirje e tyre në Qeveri do ta marrë Ministrinë e Shëndetësisë të cilën e drejtojnë ata.

“Ne kemi marrëveshje për bashkëqeverisje e cila zgjatë deri në zgjedhjet e vitit 2024 dhe ne i qëndrojmë kësaj marrëveshje, në qoftë se eventualisht ndryshon në këtë drejtim atëher janë organet e partisë të cilët do të marrin vendime”, tha Murtezani.

Të fundit