17/06/2024
18.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ndalohet funksionimi i linjës hekurudhore Shkup-Kërçovë

Për shkak të mbinxehjes së lokomotivës nga treni që ka qenë në përdorim për më shumë se katër dekada, treni motorik nuk po funksionon në linjën Shkup – Kërçovë për një javë të tërë.

Udhëtarët dëshmuan se dy javë më parë në një kodër lokomotiva u mbinxeh dhe ndaloi së punuari. Që atëherë lokomotiva nuk ka funksionuar.

Dhe si do të funksiononte kur lokomotiva është për dekada e vjetër.

Ata që shpesh udhëtojnë në këtë itinerar konfirmojnë se u është thënë se moti i nxehtë dhe pjerrësia e hekurudhës janë shkaku i mbinxehjes së lokomotivës./Telegrafi/

Të fundit