19/06/2024
20.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ndërpritet loja Shkupi-Shkëndija, Shfercerat sulmojnë futbollistët e Shkëndijës

Ndërpritet ndeshja në stadiumin në Çair, në mes Shkupit dhe Shkëndijës, në momentin kur skuadra mysafire shënoi gol. Dashmir Elezi ishte autor i golit në minutën e 10-të, pas së cilës një pjesë e tifozëve u fut në terren dhe sulmoi futbollistët e Shkëndijës.

Menjëherë reaguan forcat policore, mirëpo në kaosit e shkaktuar në terrenin e gjelbër, pjesë e futbollistëve u strehuan në pjesën e kundërt nga tribuna ku qëndronin tifzët e skuadrës së Fc SHkupit. Pas konsultmit me kontrollorin e ndeshjes dhe delegatin, referët janë tërhjekur në dhomat e zhveshjes. Forcat speciale shoqëruan futbollistët dhe stafin teknik në zhveshtore.

Të fundit