20/06/2024
21.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ndërroi jetë dr. Senadi nga Shkupi, edhe një mjek humbi betejën me virusin

Për shkak të komplikimeve nga virusui Kovid 19 ka ndërruar jetë edhe një mjek në Maqedoninë e Veriut. Mbreme ka ndërruar jetë mjeku 53 vjeçar Senat Grboviq nga Shkupi.

Doktor Senati kohën e fundit ka punuar në një ordinancë private, kurse paraprakisht në Ndihmën e Shpejtë pranë Shtëpisë së shëndetit në Shkup.

Lajmin e kanë bë të ditur nga Asociacioni i specializantëve dhe mjekëve të rinj.
“Humbëm edhe një kolegë. Ngushëllime për familjen e doktor Senadit”, kanë shkruar nga ky Asociacion.

Të fundit