25/07/2024
17.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ndërron jetë doajeni i gazetarisë, Rahim Ganiu

Gjatë ditës së sotme ka humbur jetë gazetari i radio Shkupit, Rahim Ganiu. Përpos si gazetarë, ai ka qenë edhe redaktor në Radio Shkupin, pikërisht në periudhat të zgjerimit të vëllimit të programit të gjuhës shqipe në këtë redaksi.
Po ashtu përpos me gazetari, Rahim Ganiu ka qenë krijues edhe i shumë veprave letrare, si dhe ka qenë recensentë i shumë botimeve.
Qytetarët atë e kujtojnë si njeri zemërgjerë dhe me energji pozitive.

Të fundit