24/07/2024
17.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 126 raste të reja të covid-19 në Tetovë 19

Në 24 orët e fundit janë bërë 1140 testime, dhe janë regjistruar 126 raste të reja të covid-19 në:
– Shkup 66
– Kumanovë 6
– Shtyp 15
– Prilep 3
– Tetovë 19
– Strugë 2
– Veles 2
– Bitola 1
– Kavadarci 4
– Gostivar 2
– Probistip 2
– Sveti Nikole 1
– Resen 3

4 persona janë të vdekur, një pacient nga Shkupi, Prilepi, Tetova dhe Gostivari.

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 48 pacientë të shëruar

– Shkup 43
– Shtyp 1
– Bitola 1
– Resen 3

Deri më tani janë bërë gjithsej 60.773 testime covid në vend-19. Sot nuk ka testime brenda shfaqjes.

Numri i përgjithshëm i covidit të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 6334, numri i pacientëve të shëruar është 2475, të vdekur dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3557.

Të fundit