29/02/2024
10.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 150 raste të reja të covid-19.Tetovë 12 ratë reja dhe 6 viktima

Në 24 orët e fundit janë bërë 1086 teste dhe janë regjistruar 150 raste të reja të covid-19.

– Shkup 93
– Kumanovë 7
– Shtyp 3
– Prilep 4
– Tetovë 12
– Strugë 3
– Bitola 1
– Ohër 9
– Gostivar 3
– Kochani 1
– Kërçovë 8
– Resen 5
– Negotino 1

Vdesin 9 persona, gjashtë pacientë nga Tetova dhe tre pacientë nga Shkupi.

Sot Instituti i Shëndetit Publik regjistron 30 pacientë të shëruar.

– Shkup 21
– Shtyp 3
– Prilep 2
– Tetovë 3
– Bitola 1

Deri më tani janë bërë gjithsej 57.895 testime covid në vend-19. Sot nuk ka testime brenda shfaqjes.

Numri i përgjithshëm i covidit të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 5906, numri i pacientëve të shëruar është 2236, të vdekur dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3393.

Të fundit